[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Zaczarowana kraina Juliana Tuwima

spotkanieW miesiącu kwietniu w bibliotece przeprowadzono warsztaty pt: „Zaczarowana kraina Juliana Tuwima”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Publicznego 2, Przedszkola Publicznego 2/2 im. Juliana Tuwima. W trakcie zajęć dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się czym się ona różni od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza i jak zostać naszym czytelnikiem.

Poznały też zasady jakich trzeba przestrzegać, aby móc wypożyczać książki. Przypomnieliśmy sobie również jak obchodzić się z książką. Wraz z „Lokomotywą” Tuwima zwiedziliśmy bibliotekę. Dojeżdżając do stacji Tuwimowo, Warzywowo, Hilarowo, Abecadłowo trzeba było troszkę popracować,  zaśpiewać piosenkę o wiośnie , zatańczyć z książką, zarecytować wiersze J.Tuwima.

spotkanie

Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i poznały bliżej sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima . Ułożenie puzzli z obrazkami wierszy pisarza nie sprawiło dzieciom żadnego problemu. Słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę, dopowiadając znane im fragmenty.

spotkanie

Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały strofy, a potem kolorowymi kredkami na brystolu wykonały ilustrację do wiersza „Okulary”. Podczas rysowania było mnóstwo śmiechu a dzieci wykazały się wspaniałą znajomością twórczości J.Tuwima.

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie