[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Lato z biblioteką: misiowy wtorek, potworny czwartek

spotkanieBajkowe misie we wtorek i nie całkiem straszne potwory w czwartek. Za nami kolejny pełen atrakcji tydzień przy Bielskiej 12 w ramach akcji „Lato z biblioteką”.

„Na dobranoc – dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam…”. Głównym bohaterem bajkowego wtorku w raciborskiej bibliotece był Miś Uszatek. Na początku dzieci obejrzały jeden z odcinków Misia Uszatka zatytułowany „Skrzynia”. Był to wstęp do lubianej przez uczestników zabawy, w której z zawiązanymi oczami musieli odgadnąć co znajduje się w tajemniczych pojemnikach. A były to często bardzo dziwne przedmioty… Następnie należało wykonać Misia Uszatka z przygotowanych kółek i kółeczek. Korzystając z pięknej aury dzieci wyszły także na pobliskie podwórko, gdzie doskonaliły umiejętność chodzenia po linie (slackline). Na koniec tradycyjnie odpoczęły na dywanie w trakcie projekcji filmu… oczywiście o misiu.

mecz

Z kolei na czwartkowym spotkaniu w ramach „Lata z biblioteką” uczestnicy przekonali się czy strach ma wielkie oczy. W tym celu m.in. wysłuchali fragmentów „Małej Encyklopedii Domowych Potworów”. Następnie każdy wykonał swojego potwora z kolorowych papierów a w środku jego paszczy ukrył krótką wiadomość lub imię. Na koniec, w celu odgonienia złych stworów, dzieci wykonały jeszcze kolorowe maski.

sala

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu