[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 2 OSTRÓG

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Palmiarni w Gliwicach

kwiatyNa zakończenie wakacji, Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zorganizował kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem czytelnicy raciborskiej biblioteki odwiedzili Palmiarnię w Gliwicach.

Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy to na terenie kształtującego się parku miejskiego powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawowym. Aktualnie Palmiarnia jest podzielona na pięć pawilonów tematycznych – roślin użytkowych, roślin tropikalnych, historyczny, sukulentów i najnowszy, oddany do użytku w 2012, akwarystyczny. W pierwszych czterech, oprócz egzotycznych roślin, znajdują się również terraria z gadami, akwaria z żółwiami i płaszczkami, klatki z egzotycznymi papugami i kanarkami.

kwiaty

Okazały, liczący ok. 170 lat feniks kanaryjski, kolekcja ponad 2 tys. kaktusów wśród których znajdują się m.in. 8 metrowe cereusy i kilkunasto-milimetrowe litopsy (popularne żywe kamienie) czy największy w pawilonie akwarystycznym – zbiornik środowiska Amazonki o pojemności 60 tysięcy litrów zrobiły na uczestnikach wycieczki spore wrażenie.

– Na kolejne spotkanie klubu zapraszamy już do siedziby biblioteki przy ul. Bielskiej 12. Tu we wtorek 18 września o godz. 16.15 odbędzie się slajdowisko raciborzanina Krzysztofa Jeremicza na temat Wietnamu – informuje Jolanta Sienkiewicz z MiPBP, organizatorka spotkań.

kwaity

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu