[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Baśń połączyła pokolenia- wspólne zajęcia dla uczniów i podopiecznych DPS

zajęciaZa oknem coraz mroczniej, a w naszej bibliotece gwarno od spotkań. Spotkań młodzieży ze Zespołu Szkól Specjalnych nr 3 oraz podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Pszczynie.

18 października połączyła ich baśń, o której u nas głośno dzięki projektowi „Baśń łączy pokolenia”, realizowanemu w ramach ministerialnego programu „Partnerstwo dla książki”. Warsztaty plastykoterapii stały się okazją do rozmowy o opowieściach pamiętanych z dzieciństwa.Młodsi i starsi uczestnicy zasiedli wspólnie do stołu, przy którym urządzono prawdziwie baśniową ucztę.

zajęcia

Powstały pastelowe autoportrety uczestników. Towarzysze tej wyjątkowej „biesiady” umieszczali nawzajem swoje podobizny w otoczeniu stworzonych przez siebie, kolorowych światów. Był to czas na przelanie na papier trochę „siebie”, oraz na nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem, który przecież też przynosi ze sobą swoją własną baśń. Nie zabrakło okazji na ciekawą lekturę, czyli godne polecenia, pięknie wydane baśnie. Przyszedł również czas na zamknięcie przeżyć w kadrze aparatu. W ruch poszły baśniowe rekwizyty, korony i diademy. Dziękujemy wszystkim za udział.

MKIDNDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury