[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

 Paweł Beręsewicz w Książnicy Beskidzkiej – relacja ze spotkania autorskiego

SPOTKANIE24 października pisarz Paweł Beręsewicz spotkał się w Książnicy Beskidzkiej z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Adama Mickiewicza z Mazańcowic oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 22 z Bielska – Białej. W miłej atmosferze młodzi miłośnicy literatury, a zwłaszcza twórczości Beręsewicza, mogli porozmawiać z ulubionym autorem nie tylko o książkach.

Z pewnością nikt z przybyłych nie spodziewał się, że spotkanie autorskie zacznie się od… przepytywania z języka angielskiego! Niegdyś nauczyciel tego przedmiotu w jednym z warszawskich liceów, dziś – znany pisarz, dobrze wiedział jak zachęcić do pogawędki nawet najbardziej nieśmiałych gości. Młodzi czytelnicy mieli okazję przekonać się o wielkiej roli tłumaczy książek, bez których pracy o wielu dziełach światowej, nie tylko młodzieżowej literatury, moglibyśmy nigdy nie usłyszeć.

spotkanie

Następnie przyszła pora na wyczekiwane od początku rozmowy o tym, co lubimy czytać, co w książkach nie zawsze nam się podoba i czego w literaturze dla młodzieży zabraknąć nie może. Każdy mógł wziąć udział w dyskusji.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie w Książnicy Beskidzkiej z Pawłem Beręsewiczem.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej