[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Wernisaż

foto8 stycznia w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy pt. Literatura zdobi człowieka. Autorami fotografii są Lucjusz Cykarski i Zuzanna Kosiorowska, która zadbała również o stylizację modelek i modela.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta: wiceprezydent Adam Ruśniak, a także Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Jerzy Pieszka.

Wystawa to efekt realizowanego przez Książnicę Beskidzką programu Nakręceni na bibliotekę. Centrum edukacji dla Seniorów. Składają się na nią 22 czarno-białe zdjęcia, prezentujące uczestników warsztatów fotograficznych w ciekawych aranżacjach. Modelki i model pozują w oryginalnych strojach, nietypowych sytuacjach i miejscach na co dzień niedostępnych dla czytelników, a tematem przewodnim jest książka.

zdjecia

Na dziesięciu fotografiach obok pięknych twarzy modelek i modeli, pojawiają się cytaty z wybranych przez nich książek, które stanowią tło do każdego kolejnego zdjęcia.

zdjęcia

Celem przygotowanej wystawy jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale również biblioteki, gdzie w sposób ciekawy, inspirujący można spędzić czas wolny, rozwijać swoje pasje.

MKIDNProgram został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

Nadesłała: Książnica Beskidzka