[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

 O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece

spotkanie5 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęła obchody tego ważnego wydarzenia już pod koniec stycznia, przeprowadzając liczne lekcje biblioteczne. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 300 uczniów z Raciborza i powiatu.

Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Raciborska biblioteka tradycyjnie włączyła się w obchody DBI organizując zajęcia edukacyjne obejmujące różnorodne tematy m.in. bezpieczeństwo w sieci, hejt czy wpływ Internetu na nasz wizerunek. Młodsze klasy obejrzały specjalnie przygotowane prezentacje i filmiki dostosowane do wieku i tematu konkretnych zajęć. Były też gry i zabawy oraz słodkie niespodzianki dla najbardziej aktywnych. Młodzież podjęła się głównie dyskusji na temat, będący w ostatnim czasie na topie, a mianowicie mowy nienawiści.

spotkanie

– Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem tymi tematami ze strony szkół, dlatego lekcje będą na pewno kontynuowane – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI.