[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Koncert CARRANTUOHILL & Bob Bales w raciborskiej bibliotece

koncertPorywająca irlandzka muzyka i to coś, co sprawia, że nogi same rwą się do tańca. Zespół CARRANTUOHILL powrócił na Kasprowicza 12! Tym razem z nowym repertuarem i w towarzystwie wyjątkowego gościa prosto z Mayo – Boba Bales’a!

Tradycyjne muzykowanie w połączeniu z talentem oraz wspaniałymi instrumentami, niemal na żywo pokazały muzyczną historię Irlandii, a spontaniczna radość, przy jednoczesnym wyczuciu tej szczególnej tęsknoty, którą charakteryzuje się muzyka irlandzka, sprawiły, że czytelnicy raciborskiej biblioteki mogli poczuć się częścią żyjącej tradycji Zielonej Wyspy.

Muzykom zespołu Carrantuohill w składzie: Anna Buczkowska, Dariusz Sojka, Maciej Paszek, Zbigniew Seyda, Marek Sochacki, Adam Drewniok i Bogdan Wita towarzyszył Bob Bales – uznany muzyk pochodzący z Mayo – najbardziej tradycyjnego regionu Irlandii.

koncert

Najstarszy i najbardziej znany w Polsce zespół wykonujący muzykę celtycką, dał w bibliotece imponujący popis muzycznych umiejętności, prezentując zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne aranżacje. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo i dosłownie rwała się do tańca. Kto chciał zabrać kawałek Irlandii do domu mógł zakupić płytę z autografem wszystkich muzyków. Tych, którzy nie mogli być tego wieczoru na Kasprowicza, organizatorzy informują, że płyty zespołu CARRANTUOHILL można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu