[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W MARKLOWICACH

Slajdowisko podróżnicze w bibliotece w Markowicach

spotkanieSłonie, herbata i buddyzm – dlaczego jeszcze Sri Lanka jest ciekawa? Co Lankijczycy świętują 13 kwietnia i dlaczego jadają palcami? Skąd pochodzi nazwa Łza Indii? W bibliotece w Markowicach odbyło się slajdowisko podróżnicze. Przewodniczką po pięknej, aczkolwiek tak boleśnie doświadczonej  w niedawnych zamachach Sri Lance była raciborzanka Marzenna Mruk-Otulak.

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”. Pani Marzenna rozpoczęła swoją relację od słów św. Augustyna. Następnie zabrała uczestników na lagunę w okolicach Negombo, rejs katamaranem do złotej świątyni Dambulla, spacer ze słoniami na safari czy w odwiedziny do świątyni Gangaramaya, gdzie buddyści ubrani na biało świętują pełnię księżyca.

salakomputersala

W trakcie slajdowiska, po bibliotece rozchodziły się wspaniałe aromaty różnych olejków i herbat przywiezionych z eskapady po Sri Lance. Uznanie uczestników zyskała szczególnie herbata ananasowa. Na koniec, podczas degustacji napoju, pani Marzenna odpowiedziała na wiele pytań dotyczących szczegółów podróży.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu