[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Historia Będzina w opowieściach Sławomira Pietrasa

pietrasDawny Będzin, z urokliwymi uliczkami i zabudową, które można zobaczyć już tylko na fotografiach oraz zachowaną w nostalgii młodzieńczych wspomnień atmosferą dawnego miasta, są dobrze znane Sławomirowi Pietrasowi, menadżerowi kultury i publicyście, który w sobotę, 27 kwietnia, gościł w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Trzecia wizyta Honorowego Obywatela Miasta Będzina w będzińskiej książnicy poświęcona była historii miasta czasów dzieciństwa i młodości Sławomira Pietrasa, którą ze znanym urokiem gawędziarskiej narracji przybliżał m.in. studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkom Związku Emerytów i Rencistów. Pochodzący z rodziny od wielu pokoleń zakorzenionej w Będzinie Sławomir Pietras, chętnie podzielił się swoimi wspomnieniami i wiedzą, odkrywając fakty dnia codziennego królewskiego Będzina, ukazując jego piękno i wyjątkowość.

ksiażka

Po spotkaniu w bibliotece Honorowy Obywatel Miasta Będzina udał się na wędrówkę
do Będzińskich Podziemi. Na kolejne spotkanie z wyjątkowym gościem zapraszamy do biblioteki już w czerwcu. Szczegóły niebawem.

wystawa

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie