[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Budżet Obywatelski-poradnik wnioskodawcy w raciborskiej bibliotece

spotkanieCzy wiesz, że masz realną szansę zmienić wizerunek Twojego miasta i zadecydować, na co zostanie wydane 1,5 miliona złotych?! W raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące V edycji Budżetu Obywatelskiego.

Czym jest Budżet Obywatelski? Gdzie można znaleźć informacje na jego temat? Jak złożyć wniosek? I najważniejsze – jakie zmiany pojawiły się w nowym regulaminie V edycji Budżetu Obywatelskiego. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielili mieszkańcom Raciborza Kamil Jakubiak z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Elżbieta Franiczek z Wydziału Rozwoju UM Racibórz. Spotkanie miało charakter szkoleniowy, dlatego ekspert pokazał krok po kroku jak wypełnić poprawnie wniosek, wytłumaczył kto może podpisać listę poparcia i doradził co zrobić, żeby nasz pomysł spotkał się z aprobatą.

spotkanie

Pomysł-przekonanie do niego innych mieszkańców-projekt-promocja-głosowanie. To pięć kroków do sukcesu przy Budżecie Obywatelskim. Kamil Jakubiak, który pozyskał na realizację swoich projektów już prawie 3 miliony złotych, udzielił cennych wskazówek przydatnych na wszystkich powyższych etapach.

Warto dodać, że idea Budżetu Obywatelskiego cieszy się w Raciborzu z roku na rok coraz większą popularnością. Po wczorajszym, bardzo kreatywnym spotkaniu, nie pozostaje nic innego, jak zgłosić swój projekt i mieć realny wpływ na poprawę jakości życia w naszym mieście.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu