[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Spotkanie z Juliuszem Wątrobą

spotkanie7 maja w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z poetą Juliuszem Wątrobą, który tego dnia wystąpił wyjątkowo w roli prozaika. W bielskiej bibliotece zaprezentował zebranym licznie gościom swoje najnowsze dzieło – zbiór opowiadań pt.: Pospiesznym do miłości.

Juliusz Wątroba pochodzi z Rudzicy. Jest poetą, satyrykiem, autorem wierszy lirycznych
i satyrycznych, fraszek, piosenek, tekstów kabaretowych, felietonów. Debiutował w 1977 roku, pisywał do Szpilek. Opublikował wiele tomików poezji i satyr. Współpracował z Polskim Radiem, z Bielską Sceną Kabaretową. Jego twórczość doceniona została na wielu konkursach literackich, a sam poeta zdobył liczne nagrody.

spotkanie

„Pospiesznym do miłości” to zbiór 13 opowiadań różnorodnych tematycznie. Czytelnik znajdzie tu i historie romantyczne, i skandaliczne, zabawne i dramatyczne. A wszystkie dotyczą miłości w najróżniejszych odmianach. Juliusz Wątroba jest uważnym obserwatorem świata i ludzi. Wydaje się, że o miłości wie niemal wszystko. Jest również koneserem pięknych kobiet, nie tylko lubi się nimi otaczać, ale także mówić o nich z atencją i pisać.

W bielskiej bibliotece autor opowiedział skąd czerpał pomysły na kolejne opowiadania, jak to się stało, że sięgnął właśnie po tę formę literacką, odpowiedział na pytania dotyczące jego twórczości, także tej lirycznej.

stoiskoPo spotkaniu każdy mógł liczyć na chwilę indywidualnej rozmowy.

Nadesłała: Książnica Beskidzka