[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W OCICACH

Fotografia wakacyjna bez tajemnic, czyli warsztaty w bibliotece w Ocicach

fotoJak znaleźć swój punkt widzenia i uchwycić właściwy moment? Kiedy i co warto fotografować? Tuż przed zbliżającymi się wakacjami, biblioteka w Ocicach zorganizowała bezpłatne warsztaty fotograficzne w ramach kolejnego „Spotkania po sąsiedzku”.

Warsztaty poprowadziła Paulina Michalak- fotograf z zamiłowania, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, która przedstawiła zainteresowanym podstawy fotografii a w szczególności sposoby kadrowania i patrzenia z różnej pespektywy. Wszystkie omawiane techniki miały za zadanie przygotować uczestników do zrobienia zróżnicowanej fotorelacji z naszych wakacji, co docenią na pewno znajomi, którzy nie będą potem zmuszeni do oglądania setek zdjęć-klonów.

konik

Pokazano także ciekawe rozwiązania przy wykonywaniu zdjęć grupowych czy zabytków, tak popularnych w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Ekspertka zachęcała do twórczej pracy, podkreślając, że dobry fotograf sam wyszukuje interesujące kadry. Omówiona została także sztuka fotografii z wykorzystaniem smartfonów. Pani Paulina podzieliła się z uczestnikami cennymi wskazówkami m.in. przypomniała, że chcąc zrobić dobre zdjęcie telefonem, należy zawsze najpierw przeczyścić obiektyw.

Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne! Pierwszym zadaniem uczestników warsztatów, którzy przynieśli na spotkanie prywatne aparaty, było ułożenie kompozycji otwartej i zamkniętej z perspektywy lotu ptaka przy użyciu różnych zasad kadrowania. Drugim – sfotografowanie obiektu w każdy możliwy sposób, z różnych perspektyw.

warsztaty

Ze względu na spore zainteresowanie tematem, po wakacjach biblioteka w Ocicach planuje kolejne spotkanie z fotografią. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu