[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Lato z Biblioteką czas START! Na początek „Mały Książę”

MECZMiędzyplanetarna podróż z Małym Księciem połączona z warsztatami plastycznymi, ekspresowymi rozgrywkami Bibliotecznej Ligii Mistrzów i grą na Bum Bum Rurkach. Tegoroczne lato z raciborską biblioteką rozpoczęło się fantastycznie!

Jak co roku raciborska biblioteka przygotowała dla dzieci pełne atrakcji, bezpłatne wakacyjne zajęcia. Tegoroczna edycja jest związana z literaturą fantastyczną – uczestnicy m.in. odwiedzą Akademię Pana Kleksa, peron 9 i ¾ czy tajemniczą Narnię. Spotkania odbywają się w każdy wtorek i czwartek wakacji w godz. 11.00-14.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

spotkanie

Pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło prawie 60 dzieci, które wspólnie z Małym Księciem wyruszyły w międzyplanetarną podróż, dowiedziały się o jego cennym odkryciu oraz tworzyły piękne róże z krepiny i liski z origami. Na początku jednak poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć i wzięły udział w zabawie integrującej. Nowościami, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczestników, były Bum Bum Rurki, dzięki którym w bibliotece rozchodziły się dźwięki piosenek „Wlazł kotek na płotek” czy „Jedzie pociąg” i gra chińczyk gigant na podwórku.

spotkaniespotkaniespotkanie

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek 27 czerwca w godz. 11-14. W programie m.in. morskie podróże z Guliwerem, projektowanie miasteczka Liliputów, zabawy ruchowe i głośne czytanie opowieści „Guliwer w Krainie Liliputów”. Harmonogram wszystkich zajęć i wycieczek można znaleźć tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1961-fantastyczne-lato-z-biblioteka.html

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu