[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Podróże Guliwera z raciborską biblioteką

spotkanieZa nami kolejne spotkanie w ramach „Lata z biblioteką”! Tym razem dzieci wybrały się w morską podróż pełną przygód, projektowały miasteczko Liliputów i wysłuchały opowieści z Guliwerem w roli głównej.

Jak to jest być najwyższym i najsilniejszym a potem najmniejszym i najsłabszym? Odpowiedź zna bardzo dobrze Guliwer – bohater powieści Jonathana Swift’a, a od dzisiaj także najmłodsi czytelnicy raciborskiej biblioteki, która zorganizowała kolejne wakacyjne spotkanie. Głównemu bohaterowi udało się zrealizować marzenia, w dodatku dotarł do nieznanych i niezwykłych krain, takich jak miasteczko Liliputów, które z pomocą pustych pudełek i papieru wykonały dzieci w trakcie zajęć.

spotkaniezabawa

Wykorzystując nieco łagodniejszy klimat, rozegrano także kolejne mecze w ramach Bibliotecznej Ligi Mistrzów oraz zaproponowano zabawy inspirowane powieścią np. strzały piłeczkami z „lilipuciej wyrzutni” czy przeciąganie liny „wrogiej armii Liliputów”. Na koniec uczestnicy wysłuchali fragmentu książki „Guliwer w Krainie Liliputów”.

spotkaniespotkanie

A już we wtorek 2 lipca w Bibliotece zaroi się od elfów, hobbitów, orków i goblinów a uczestnicy Lata z Biblioteką wybiorą się w odwiedziny do Śródziemia! Zajęcia rozpoczną się o godz. 11.00. Harmonogram wszystkich zajęć i wycieczek można znaleźć tutaj:

https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1961-fantastyczne-lato-z-biblioteka.html

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu