[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Kreatywne wakacje w bibliotece

spotkanieNadeszły upragnione wakacje. Uczniowie mają czas na aktywne leniuchowanie i oddawanie się swoim ulubionym rozrywkom. Jest to bowiem moment regeneracji sił przed kolejnym, równie wymagającym rokiem szkolnym. Należy więc ten wyjątkowy wakacyjny czas spędzić właściwie. Najlepsze efekty daje wypoczynek, który wyzwala w nas twórcze pokłady. Taki, dzięki któremu możemy poznawać nowe rzeczy, który mobilizuje i zachęca do kreatywności. W związku z powyższym zaproponowaliśmy naszym najmłodszym czytelnikom wiele interesujących zajęć. Wakacje w bibliotece to jedna z ciekawszych form odpoczynku. Mijający tydzień utwierdził nas w przekonaniu, że każdy rodzaj zaproponowanych przez nas zajęć, znajduje swoich zwolenników. W bibliotece nie można się więc nudzić.

Wtorkowe spotkania zapoczątkowaliśmy Klubem Filmowym dla dzieci i kultową animacją Lego przygoda. Ta animowana komedia wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Pokazała, że wszystko może się zdarzyć i musimy być przygotowani na niespodzianki. Kłopoty mogą bowiem nadciągnąć z najmniej oczekiwanych stron.

spotkanie

Punktualnie o 10.00, czwartego lipca 2019 roku, Filia nr 2 MiPBP w Zawierciu, została zdominowana przez Kreatywne Dzieciaki. Wiele radości sprawiło wykonywanie kolorowych ozdób wykończonych mandalowymi wzorami. Mandale na długie minuty zajęły dzieci. Pozwoliły im się zrelaksować, pomyśleć i zaplanować kolejne plastyczne działania. Ta skomplikowana kolorowanka wymaga bowiem dużo uwagi, zaangażowania, precyzji, odpowiedniego doboru barw i dużych pokładów cierpliwości. Każdy najmniejszy element musi być w odpowiedniej kolejności dopracowany. Nasi uczestnicy poradzili sobie, z tym z pozoru łatwym zadaniem, doskonale. Wśród najchętniej wybieranych motywów znalazły się następujące mandale: kot, żyrafa, samochód i wiele innych, równie interesujących symboli. Pokolorowane mandale zostały przyczepione do papierowych talerzyków. Efekt końcowy był zachwycający. Piękne kolorowe kompozycje zrelaksowały naszych uczestników na długie godziny.

mandalespotkanie

Piątkowy Klub Gier Planszowych zdominowała gra Monopoly. Dzięki niej uczestnicy mogli stać się unikalną postacią – Mario, Donkey Kong, Princess Peach lub Yoshi. Każdy bohater posiada unikalne zdolności, które aktywuje Kostka Mocy. Gracze zbierają monety, kupują nieruchomości i mierzą się z legendarnymi Bossami aby wygrać.

Filia nr 7 w Blanowicach zaproponowała swoim czytelnikom gry planszowe w godzinach pracy biblioteki. Dzieci chętnie wybierały Uno, Chińczyka, Pędzące żółwie, 5 sekund czy robiącą dużo hałasu ale wymagającą precyzji i opanowania, słynną grę zręcznościową Jenga. Było też wspólne słuchanie czytanej przez bibliotekarkę książki Waldemara Cichonia Gdzie jesteś Cukierku?

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu