[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GLIWICACH

Baobaby, róże, lisy, Mały Książę i urwisy

plastusWakacje to cudowny czas wypełniony słońcem, zabawą i wypoczynkiem. Połowa już za nami, a może dopiero połowa przed nami! Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprosiła wszystkie dzieci na wakacyjną podróż … w kosmos! Przewodnikiem w tej niezwykłej wyprawie jest Mały Książę – znany małym i dużym bohater książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego.

Na dzieci czekała i czeka moc atrakcji. Wszystko pod hasłem: „Baobaby, róże, lisy, Mały Książę i urwisy”. Do tej pory gliwickie dzieci mogły uczestniczyć w ponad 40 aktywnościach w 17 placówkach MBP rozsianych po całym mieście.

stół

Podczas przedstawienia teatralnego w wykonaniu „Lufcika na korbkę” poznaliśmy PRZYJACELA MAŁEGO KSIĘCIA. Było kameralnie, wzruszająco, zabawnie, a przede wszystkim muzycznie. Tworzyliśmy planety dla Małego Księcia i zaklinaliśmy go w ceramice. Poznawaliśmy jego przyjaciół, oswajaliśmy lisa, szukaliśmy baranka i zaprzyjaźnialiśmy się z różą tworząc dla niej ogród mydlanych róż oraz różane lampiony, a stado słoni schowaliśmy w ekologicznych torbach. Powstała też księga najwspanialszych cytatów, a także prawdziwe latawce, które poszybowały w niebo. Jednym słowem jeżeli szukacie Małego Księcia to na pewno znajdziecie go w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach.

rodzice

A wakacje wciąż trwają, dlatego też zachęcamy również do udziału w konkursie plastycznym współorganizowanym z Młodzieżowym Domem Kultury. Autorskie ilustracje są znane i rozpoznawalne – my zachęcamy jednak do własnych interpretacji tego ponadczasowego tekstu.

sala

Konkurs trwa od 3 czerwca do 15 września. Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.gliwice.pl.  Tu też znajduje się plan wakacyjnych zajęć. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc do konkretnej filii MBP.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, czasami jednak, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o odebranie zaproszenia lub zarezerwowanie miejsca.

Mały Książę pozdrawia i zaprasza: „A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..”

prace

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach