[Zapowiedź] Nowości Wydawnictwa SBP

Propozycja Wydawnictwa SBP

stowarzyszenieWydawnictwo SBP prezentuje najnowsze publikacje, które można zakupić po okazyjnych cenach w sklepie internetowych SBP. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Łapacz snów. Studia o twórczości Neila Gaimana

spotkanieOpis:

Redaktorzy tomu we wprowadzeniu nakreślili cel swej publikacji, który daje się prowadzić do przekrojowego ukazania twórczości znanego pisarza, poczytnego w Polsce, do tej pory niemającego polskojęzycznej monografii poświęconej swojej twórczości. Zaproponowana praca wypełnia tę lukę. Zebrane w tomie Łapacz snów. Studia o twórczości Neila Gaimana artykuły należy uznać za interesujące, niekiedy nowatorskie, bogate w odniesienia kulturowe, dobrze osadzone w literaturze przedmiotu, także obcojęzycznej. Niektóre z tekstów mają charakter analityczno-interpretacyjny, inne znacznie wykraczają poza opis wybranych utworów, prezentując nowe narzędzia i możliwości badania fantasy.

Cena: 38 zł

Możliwość zakupu w sklepie internetowym SBP.

Rozumienie świata. O warsztatach pracy z książką i czytelnikami

spotkanieNajnowszy poradnik od Wydawnictwa SBP pt.”Rozumienie świata. O warsztatach z książką i czytelnikami” to niezwykle przydatna i inspirująca pozycja książkowa dla wszystkich, którzy pracują na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Książka została napisana przez cenionych praktyków i skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: m.in. bibliotekarzy, animatorów kultury, nauczycieli a także rodziców.

Znajdziemy w niej gotowe scenariusze warsztatów oraz wiele praktycznych rad i wskazówek jak pracować z książką i czytelnikami, m.in.: 

  • Dlaczego warto pracować z książką?
  • Dlaczego warto pracować w grupie?
  • Czym się kierować wybierając książki do pracy z czytelnikami?
  • Jak wykorzystać grafoskop, teatr cieni, czarny teatr czy teatrzyk Kamishibai?

A także: metoda KLANZY, czytanie aktywizujące, opowiadanie baśni oraz scenariusze warsztatów w oparciu o książki, które „ułatwiają rozumienie świata”.

Wśród książek, które zostały zaproponowane i wykorzystane przez autorki poradnika do przygotowania gotowych scenariuszy warsztatów, znalazły się m.in.: J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Nowe przygody skarpetek”; P. Beręsewicz „Noskawery”; B.Alemagna „Pięciu nieudanych”; M.Albom „Zaklinacz czasu”; A.Onichimowska „Dziesięć stron świata” i inne.

Całość dopełnia dołączona płyta CD z nagraniem czterech opowieści.

Cena: 62 zł

Możliwość zakupu w sklepie wydawnictwa SBP.