[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wielki finał „Fantastycznego Lata z biblioteką”

WAKACJEPrawie 1200 uczestników, 18 spotkań, 3 wycieczki oraz kurs robotyki i programowania LEGO. Dzisiaj zakończono i podsumowano akcję „Lato z biblioteką”. W tym roku młodzi czytelnicy bawili się szczególnie fantastycznie!

Raciborska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Zajęcia przygotowane przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbywały się tradycyjnie w każdy wtorek i czwartek przez cały czas trwania wakacji. W ramach tegorocznej akcji dzieci m.in. odwiedziły Planetę B-612 i Akademię Pana Kleksa, znalazły magiczny pierścień z Bilbo Bagginsem oraz peron 9 i 3/4, odkryły niezwykły świat Narnii i przeczytały wszystkie książki z Matyldą! Odbyły się także trzy atrakcyjne wycieczki: do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Szkoły Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej i do ZOO w Opolu. Dodatkową atrakcją dla wszystkich fanów klocków LEGO były warsztaty robotyki oraz programowania prowadzone przez specjalistę z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca.

zabawyzabawaA co działo się w trakcie finałowego spotkania? Dzieci zaproszono do udziału w wielkim quizie wiedzy na temat omawianych książek oraz tematycznych zabawach. Wyświetlony został także film podsumowujący wszystkie spotkania. Uczestnicy z nostalgią wspominali wakacyjny czas spędzony wspólnie z raciborską biblioteką a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia ze wszystkich spotkań są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu