[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Klub Malucha znowu w akcji!

spotkaniePo wakacyjnej przerwie do biblioteki na Ostrogu powróciły spotkania Klubu Malucha. Na najmłodszych czytelników jak zwykle czekały ciekawe, tematyczne zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i miło spędzony czas z książką.

Jesień zbliża się wielkimi krokami, dlatego pierwsze spotkanie Klubu Malucha na Ostrogu po wakacyjnej przerwie poświęcono właśnie temu tematowi. Dzieciom i ich opiekunom zaproponowano zabawy plastyczne: wycinanie liści, owoców i grzybów z papieru, wykonywanie obrazków wiewiórki i jeża oraz wspólne wypełnianie dużego plakatu zgromadzonymi w bibliotece liśćmi klonu, kasztanowca i dębu a także żołędziami i kasztanami. Nie zabrakło oczywiście głośnej lektury – tym razem najmłodszym czytelnikom przeczytano bajkę o zapominalskim jeżu. Na koniec pierwszego spotkania, dzieci bawiły się klockami, w tle zaś można było wysłuchać jesiennych piosenek.

spotkaniespotkanie

Jeszcze we wrześniu najmłodsi czytelnicy raciborskiej biblioteki mogą skorzystać z bezpłatnej lekcji języka angielskiego (najbliższa w środę 25 września o godzinie 9.00  w bibliotece przy ul. Bielskie 12). Z kolei 16 października odbędzie się kolejne spotkanie w Klubie Malucha. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu