[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Łąka w raciborskiej bibliotece, czyli warsztaty z Justyną Styszyńską

ŁĄKAZa nami kolejne spotkanie organizowane w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”. Gościem raciborskiej biblioteki była ilustratorka i autorka książek dla najmłodszych – Justyna Styszyńska. W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Raciborzu.

Artystka zaskoczyła dzieci walizką pełną farb, pędzli, stempli a nawet plastikowych kart, wykorzystanych do… malowania trawy. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prezentacji opartej na jednej z książek ilustrowanej przez gościa pt.: „Łąka i jej zwykli-niezwykli mieszkańcy”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadane przez prowadzącą i znały odpowiedzi na wszystkie zagadki.

Przede wszystkim jednak Justyna Styszyńska poprowadziła w Raciborzu warsztaty plastyczne, w trakcie których przedszkolaki miały okazję namalować swoją własną łąkę pełną motyli, trzmieli, mrówek a nawet pająków. Na zakończenie każdy uczestnik dostał w prezencie od autorki naklejkę „Dzielny Artysta”.

warsztatyspotkaniespotkanie

Książeczki ilustrowane przez Justynę Styszyńską można wypożyczyć w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.