[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Listopadowe dyskusje w bibliotece

SPOTKANIEDobra książka, mały poczęstunek i ciekawa dyskusja. Dyskusyjne Kluby Książki działające przy raciborskiej bibliotece zapraszają na listopadowe spotkania. Sprawdź, jakie lektury będą omawiane w tym miesiącu i dołącz do grona klubowiczów!

Dyskusyjny Klub Książki: 21 listopada, godz. 16.30

plakatKsiążka na listopad: „Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu” Iwony Szelezińskiej

Iwona Szelezińska portretuje społeczeństwo w dobie po trzęsieniu ziemi z 2015 roku, które zachwiało znanym porządkiem, pokrzyżowało plany, złamało niejeden życiorys, ale też dało szansę. Kopnij piłkę ponad chmury to książka o konsekwencjach patriarchatu i nieugiętego konserwatyzmu. A także opowieść o nepalskich kobietach i rodzącej się w nich sile.

 

Fantastyczny Klub Książki: 25 listopada, godz. 16.00

fantastykaLektura na listopad: Andy Weir „Marsjanin”

Przetrwać samemu z dala od cywilizacji – to może być prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli przetrwać trzeba na Marsie! Mark jest członkiem ekspedycji na Czerwoną Planetę, która ze względu na ekstremalne warunki zostaje przerwana. Nieszczęśliwym trafem zostaje odcięty od swojej ekipy i zostaje sam na obcej planecie z niewielkimi zasobami oraz bez kontaktu z Ziemią. Czy jego determinacja i pomysłowość wystarczą, aby przeżyć?

 

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży:  28 listopada, godz. 15.00

UkrainkaKsiążka na listopad: „Ukrainka” Barbary Kosmowskiej

Miłość i marzenia o lepszym życiu, zazdrość i pogarda. Kosmowska napisała przejmującą powieść. Ukrainka mówi więcej o życiu emigracji zarobkowej w Polsce niż raporty socjologów i dziennikarzy.

Wszystkie spotkania odbywają się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Serdecznie zapraszamy!