[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Co słychać w filiach raciborskiej biblioteki?

spotkanieW Markowicach Dzień Kredki, na Płoni Dzień Praw Dziecka a na Ostrogu Dzień Pluszowego Misia w ramach Klubu Malucha. W listopadzie w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu sporo się działo!

Listopadowe spotkanie w Klubie Malucha poświęcone było najbardziej znanej na świecie przytulance! Dzieci przyniosły do biblioteki swoje ulubione misie, by wraz z nimi uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach. Maluchów przywitał Miś Zbyś a potem wszyscy pojechali „pociągiem” do krainy bajkowych misiów, gdzie czekali już na nich miś Uszatek, Colargol, troskliwe misie i Kubuś Puchatek. W trakcie zajęć plastycznych, z pomocą opiekunów, tworzyły portrety misiów oraz wykonywały czapki dla swoich pluszaków. Nie zabrakło także głośnego czytania, gimnastyki i tańca z misiami. Na koniec, dzieci otrzymały medal „Przyjaciel Misia” i dzięki specjalnej aplikacji, mogły jeszcze szepnąć kilka słów misiowi na uszko.

spotkanie

W bibliotece w Markowicach, grupy przedszkolne i młodsze klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 wzięły udział w obchodzie „Dnia kredki”. Celem zabawy było utrwalenie kolorów podczas rozwiązywania zagadek, doskonalenie umiejętności liczenia oraz integracja grupy. Uczestnicy wykonali opaski z emblematami kredek oraz oryginalne czapeczki. Na zakończenie dzieci wzięły udział w sesji zdjęciowej w „kredkowej budce”.

kredka

Z kolei Biblioteka na Płoni, nawiązując do okrągłej 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, zorganizowała lekcję dla uczniów klasy pierwszej, bazując na fragmentach książki Grzegorza Kasdepke „Mam prawo!”. Lektura była pretekstem do rozmowy o prawach dzieci, m.in. o prawie do zabawy, do edukacji, prawie do prywatności, do życia bez przemocy, prawie do spotykania się z przyjaciółmi oraz przystępowaniu za zgodą rodziców do różnych stowarzyszeń i organizacji.

dziecka

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu