[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

„ZŁOTA RYBKA” W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  W SIEWIERZU

siewierzW nawiązaniu do kanonu lektur szkolnych we wtorkowy poranek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyło się przedstawienie „Złota Rybka” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini. Była to adaptacja znanej bajki Aleksandra Puszkina „Bajka o rybaku i rybce” z oryginalną i ciekawą scenografią oraz przepięknymi strojami Rybaka, Włościanki, Szlachcianki i Królowej. Na „widowni teatralnej” zasiedli uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu oraz uczniowie klasy II, III i IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu.

W lekkiej formie wspólnej zabawy i współtworzenia spektaklu, aktorzy przekazali dzieciom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku. Przestrzegali przed zachłannością i chciwością. Dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu, co okazało się dla nich doskonałą zabawą z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią. Pełen mądrego przekazu i dobrego humoru spektakl uświadomił dzieciom, że ważniejsze od pieniędzy i skarbów jest czyste i dobre serce.

Świetna gra aktorska, kolorowa scenografia i barwne kostiumy gwarantowały wszystkim wspaniałą baśniową atmosferę, co sprawiło, że wszystkie dzieci super się bawiły i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

Nadesłała: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu