[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Promocja książki

spotkanie26 listopada 2019 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyła się promocja książki pt.: Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej. Autorami tej niezwykłej publikacji są Wiesław Dziubak i Wojciech Kominiak. Obaj panowie są bielszczanami, pasjonatami historii, współzałożycielami Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego.

Władze miasta reprezentował wiceprezydent Adam Ruśniak. W spotkaniu udział wzięło wiele osób, nie tylko tych związanych ze środowiskiem historycznym, ale także mieszkańców Bielska-Białej, zainteresowanych historią naszego miasta.

teatrzykNa album składają się widokówki i fotografie wykonane w latach 1939 – 1945. Wiele z nich do tej pory nie było publikowanych. Na 250 ilustracjach przedstawiony jest okres okupacji Bielska-Białej, codzienne życie żołnierzy, a także ludności cywilnej. Wśród fotografii znajdują się również unikatowe zdjęcia lotnicze Bielska, Białej i okolic datowane na około 1941 rok, a także zdjęcia, które błędnie uznawane są za fotografie z lat wojennych.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem bielszczan. Autorzy pokrótce omówili sytuację naszego miasta w czasie okupacji.

Książka dostępna jest w bielskiej księgarni „Klimczok”.

Nadesłała: Książnica Beskidzka