[Wystawa] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„Ptasim szlakiem” – wystawa fotografii w Zagłębiowskiej Mediatece

PLAKATMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Adama Bita i Zdzisława Biernasia „Ptasim szlakiem”. Otwarcie wystawy nastąpi we wtorek 7 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Galerii „Pod świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Adam Bit – Podróżujący fotograf, fotografujący podróżnik – te dwie pasje się przeplatają i idealnie uzupełniają. Absolwent Wydziału Techniki Uniwersytetu Śląskiego, mieszka i pracuje w Sosnowcu. Pasjonat dzikiej przyrody, a przede wszystkim ptaków. Uczestniczył w wyprawach przyrodniczych: do Afryki: Namibii, RPA, Zambii, Botswany, Gambii, Senegalu, Kenii, Tanzanii, Ugandy, Rwandy, Etiopii i ostatnio – Republiki Konga. Do Azji i Oceanii: Australii, Wietnamu, Indii, Sri Lanki, Indonezji. Do Ameryki Południowej: Brazylii, Argentyny, Kostaryki. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu.

Zdzisław Biernaś – Przygodę z fotografią rozpoczął kilkanaście lat temu. Tematem przewodnim jego zdjęć jest szeroko postrzegana przyroda. Najbardziej lubi fotografować ptaki w ich naturalnym środowisku. Należy do Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu oraz do sekcji fotograficznej przy Klubie Kiepury w Sosnowcu.

Tę wyjątkową ekspozycję prac można oglądać do 28 lutego 2020, w godzinach otwarcia placówki, do czego gorąco zachęcamy!