[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Ferie w bibliotece

spotkanieFerie w Książnicy Beskidzkiej pod hasłem “Uwierz w siebie! Mali bohaterowie” już za nami. Każdego dnia, przez dwa tygodnie dzieci uczestniczące w zajęciach poznawały różne historie bohaterów zarówno literackich, jak i tych znanych z realnego życia. Celem było pokazanie młodym czytelnikom, że w każdym, bez względu na wiek, drzemie ogromna siła, każdy ma moc zmieniania świata.

W trakcie ferii, dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych przez pracowników biblioteki zajęciach. Niezmiennie wielką popularnością cieszył się „magiczny dywan”. Odważni mogli udać się w podróż do gwiazd, silni – pomóc drwalowi w pracy, a znużeni – popluskać się
w rzece. Dzięki długopisom 3D powstały oryginalne prace, które dzieci mogły zabrać ze sobą i pokazać najbliższym.

spotkanie

Feriom towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Moje supermoce”, polegający na wykonaniu dowolną techniką pracy, prezentującej supermoce biorących w nim udział dzieci. Ponadto, każdy odwiedzający bibliotekę mógł wrzucić do „Skarbonki Sukcesów” karteczkę informującą o swoich codziennych małych zwycięstwach. „Wypiłam sok warzywny”, „sam się ubrałem”, „przeszedłem kolejny poziom gry” – te i inne sukcesy złożyły się na wystawę, którą można obejrzeć w Dziale Udostępniania Zbiorów dla Dzieci (skarbonka nadal czeka na wasze sukcesy).

spotkaniesala

Ostatni dzień ferii to rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, wręczenie nagród i oczywiście dobra zabawa. Ukoronowaniem była gra mobilna polegająca na odnalezieniu Magicznego Kamienia Smoka Wolumina Czytalskiego. „Wulfenit” (fachowa nazwa kamienia) strzegący księgozbioru znalazł się w posiadaniu okrutnej Bestii. Uczestnicy gry, chcący odnaleźć kamień, musieli pokonać szereg przeszkód, rozwiązać zadania i zagadki. Drogę wyznaczały kody QR.

zajęciaspotkanie

W zajęciach zaproponowanych przez bibliotekę wzięło udział około 1000 dzieci.

Nadesłała: Książnica Beskidzka