[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Spotkanie z Hanną Greń

wystawkaWe wtorek 11 lutego 2020 roku w Książnicy Beskidzkiej odbyło się spotkanie z Hanną Greń, pisarką, autorką kryminałów i mrocznych thrillerów. Hanna Greń jest bielszczanką, z wykształcenia ekonomistką. Od najmłodszych lat marzyła o byciu pisarką. Jej pierwsza powieść, Cień Sprzedawcy Snów, ukazała się w 2014 roku. Od tamtej pory Greń wydała kilka kolejnych kryminałów, w tym cykl W Trójkącie Beskidzkim, którego akcja toczy się w Bielsku-Białej.

Hanna Greń spotkała się z czytelnikami, by w bielskiej bibliotece opowiedzieć o swojej najnowszej książce – Wioska kłamców. Na potrzeby fabuły autorka stworzyła fikcyjne miasteczko, Strzygom, do którego trafia była policjantka Dioniza Remańska, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci swojego ojca. Wydaje się, że wszystko zostało już wyjaśnione, zabójcy wytropieni i skazani. Nic bardziej mylnego. Prywatne śledztwo prowadzi Dionizę w zaskakujące miejsca, „kłamstwa i intrygi spowijają Strzygom i sięgają poza jego granice.”

wystawaGreń tworzy ciekawą prozę, w której humor przeplata się z grozą. Czytelnik nie tylko jest biernym obserwatorem poczynań bohaterów, ale zostaje wciągnięty w ich świat, próbując, razem z Dionizą, rozwikłać zagadkę śmierci jej ojca.

spotkanie

Spotkanie w Książnicy Beskidzkiej to nie tylko rozmowa o samej książce, ale również
o warsztacie pisarskim autorki. Czytelnicy dowiedzieli się, co inspiruje pisarkę, gdzie szuka natchnienia, jakie są jej marzenia i plany wydawnicze. I dlaczego Hanna Greń nie napisze romansu. Pisarka przyznała, że jej mąż, emerytowany policjant, jest pierwszym recenzentem jej książek. Dzięki temu opisywane przez nią historie są wiarygodne.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej