[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Wernisaż w Książnicy Beskidzkiej

wernisaż3 marca 2020 roku w Książnicy Beskidzkiej odbył się wyjątkowe spotkanie, wernisaż prac Heleny Żukowskiej pt. „Istota życia”.

Artystka jest bielszczanką, maluje od ponad 30 lat, a jej prace brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka, gdzie zostały docenione i nagrodzone.

wernisaż

Twórczość Heleny Żukowskiej cechuje różnorodna tematyka, a realizm przeplata się z surrealizmem. Obrazy prezentowane w bielskiej bibliotece to piękne kompozycje kwiatowe, portrety, ale i oniryczne wizje innych światów. Malarstwo Heleny Żukowskiej cechuje niezwykła dbałość o szczegóły, wszystko żyje i pulsuje. Poprzez sztukę artystka wyraża siebie, swój sposób postrzegania świata, natury, ludzi.

wernisaż

Helena Żukowska mówi o swojej sztuce: „Uważam, że wszystko, co piękne wymaga utrwalenia, w moim prawie 30-letnim dorobku malarskim są prace o bardzo zróżnicowanej tematyce. Malowanie stało się dla mnie cudownym sposobem na zatrzymanie ulotnej chwili. Na zmaterializowanie tego, co pozazmysłowe i odtworzenie tego, co znajduje się w zasięgu naszych zmysłów.”

Nadesłała: Ludmiła Pietras, Książnica Beskidzka