[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wyjątkowy prezent biblioteki na Dzień Dziecka: spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

SPOTKANIENajchętniej czytany polski autor książek dla dzieci spotka się z czytelnikami 1 czerwca… w przestrzeni wirtualnej. W dodatku prosto z Australii, gdzie Kasdepke utknął na czas pandemii! Spotkanie, które odbędzie się 1 czerwca jest jednym z działań zaplanowanych w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.

Niemal wszystkie z ponad jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. „Kacperiada…”  czy  „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00.  Link do spotkania będzie dostępny wkrótce na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl i na fanpage: www.facebook.com/biblrac

– Zachęcamy dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu i do zadawania pytań naszemu gościowi. Propozycje można przesłać na adres biblioteki: biblrac@poczta.onet.pl – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Jeszcze przed wakacjami gośćmi biblioteki będą Anna Dziewit-Meller (9.06, g. 18.00) oraz Jacek Hugo-Bader (24 czerwca). Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.