[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wyjątkowy prezent biblioteki na Dzień Dziecka: spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

spotkaniePierwszy raz online i to w dodatku z odległej Australii! W Dzień Dziecka i jednocześnie pierwszego dnia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom gościem raciborskiej biblioteki był najchętniej czytany przez młodszych czytelników autor książek – Grzegorz Kasdepke. Spotkanie było jednym z działań zaplanowanych w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.

Na początku Kasdepke zainaugurował Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, czytając opowiadanie „Uszy na sprzedaż” ze zbioru „Kacperiada”. „Czy był Pan kiedyś przystojny?” – to ulubione pytanie Grzegorza Kasdepke, które musiało paść jako pierwsze, zagrzewając jednocześnie publikę zgromadzoną przed monitorami do zadawania pytań. Fani pisarza byli ciekawi m.in. skąd Kasdepke bierze pomysły do swoich książek, jak długo pisze jedną książkę oraz którą lubi najbardziej. Na czacie padały również pytania o aktualną sytuację autora „Detektywa Pozytywki” – publiczność chciała wiedzieć m.in. skąd Grzegorz Kasdepke wziął się w Australii, czy widział już kangura i najważniejsze – kiedy wróci do Polski?!

spotkanie

Wyczerpujących odpowiedzi pisarza można wysłuchać tutaj: https://youtu.be/kAFStpzPSek

– Grzegorza Kasdepke zaprosić do biblioteki niezwykle trudno, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że pisarz zgodził się na spotkanie akurat w Dzień Dziecka! Polecamy oczywiście gorąco książki naszego gościa, które można wypożyczyć w EURECE i filiach bibliotecznych – mówi Marzena Mróz z MiPBP w Raciborzu, która poprowadziła spotkanie.

Przypomnijmy, projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Jeszcze przed wakacjami gośćmi biblioteki będą Anna Dziewit-Meller (9.06, g. 18.00) oraz Jacek Hugo-Bader (24 czerwca, godz. 18.00). Serdecznie zapraszamy!

spotkanie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.