[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

STREET-BOOK – warsztaty fotograficzne

SPOTKANIEZa nami pierwsze warsztatowe spotkanie z cyklu „STREET-BOOK”. Zajęcia poprowadził Konrad K. Pollesch – artysta fotografik, specjalizujący się w portrecie i pejzażu, od 1985 r. wykonuje zdjęcia w technice gumowej. Artysta na przykładzie własnych prac udzielił uczestnikom wskazówek przed pierwszym wyruszeniem w miejski plener. Najważniejszym przekazem było uwrażliwienie na „myślenie fotograficzne”, uważność obserwacji i otwarcie na odbiór otaczającej rzeczywistości, w bliskim i dalekim planie.

W inauguracji cyklu wziął także udział zaprzyjaźniony z biblioteką twórca jaworznickiej „Szkoły Widzenia” dr hab. Jakub Byrczek, który przekazał garść cennych uwag praktycznych, szczególnie ważnych dla osób rozpoczynających swoją przygodę z aparatem. Powstałe w trakcie czterech zajęć prace zaprezentują autorskie spojrzenie młodych ludzi na nasze miasto. Różnorodne ujęcia ukażą zarówno pejzaże uliczne jak i architektoniczne detale. Kolejne warsztaty odbędą się 30 i 31 lipca.

spotkanie

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie