[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Wernisaż

foto9 lipca 2020 r. w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż prac Zbigniewa Micherdzińskiego pt. „Sercem malowane”. W bielskiej bibliotece artysta prezentuje obrazy malowane na szkle.

Zbigniew Micherdziński jest twórcą wszechstronnym, prawdziwym człowiekiem renesansu. Nie tylko maluje na szkle, ale również jest uzdolnionym rzeźbiarzem, grafikiem, rysownikiem. Aktywnie angażuje się w życie kulturalne Bielska-Białej, organizując wystawy, konkursy, przeglądy i plenery. Jest cenionym znawcą i wielkim miłośnikiem folkloru i twórczości ludowej. Jak sam mówił, największą przyjemność sprawia mu odkrywanie nowych talentów i wspierani ich w artystycznym rozwoju.

goscspotkanie

W Książnicy Beskidzkiej, otwierając wystawę, Zbigniew Micherdziński tak mówił o swojej pasji: „Malarstwo na szkle daje mi mnóstwo możliwości (…) mogę przemycić wiele przemyśleń, pomysłów, które są zagadką dla odbiorcy. Bardzo mnie cieszy, kiedy ludzie, oglądając moje prace, zastanawiają się dlaczego akurat w tym miejscu jest kogut ceramiczny, ptaszek. Moje malowanie jest wielką przygodą. Staram się malować w sposób nowoczesny: przestrzegam pewnych zasad, kolor tła, kontury, dekoracje kwietne – to wszystko jest. Jednocześnie staram się, by nie była to kopia tego, co było, ale coś nowego.”

Wystawę prac Zbigniewa Micherdzińskiego można oglądać w Książnicy Beskidzkiej do końca lipca.

Zapraszamy!

spotkanieNadesłała: Książnica Beskidzka