[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Przygodowe Lato z Biblioteką – W dolinie Muminków

spotkanieZa nami pierwszy tydzień Przygodowego Lata z Biblioteką. Oprócz zajęć w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, wakacyjne zajęcia odbywają się również w filiach bibliotecznych.

W czwartek 16 lipca dzieci biorące udział w zajęciach w Eurece miały okazję odwiedzić Dolinę Muminków. Ten piękny świat, stworzony ponad siedemdziesiąt lat temu przez fińską pisarkę Tove Jansson, dzisiaj jest już nieco zapomniany przez najmłodsze pokolenie czytelników. Wśród naszych uczestników można było na palcach jednej ręki policzyć tych, którzy mieli już wcześniej styczność z Muminkiem i jego przyjaciółmi. Jednak to nie zbiło naszych małych odkrywców z tropu i dzięki przygotowanym przez bibliotekarzy atrakcjom mieli wspaniałą okazję poznać tą niezwykłą krainę.

zajęcia

Uczestnicy bibliotecznych zajęć mieli okazję zapoznać się z jednym z „Opowiadań z Doliny Muminków”, odczytując je wspólnie na głos. W ramach zajęć plastycznych dzieci tworzyły własnoręcznie Muminki z papieru, nadając każdemu z nich wyjątkowe cechy, podpowiedziane nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią.

W drugiej części naszych zajęć dzieci stanęły przed wyzwaniem stworzenia kredą na parkingu biblioteki kolorowej Doliny Muminków. Na zakończenie zdobytą na zajęciach wiedzę zweryfikowano szybkim quizem o sympatycznych trollach.

Chętnych do udziału w kolejnych zajęciach odsyłamy po informacje pod tym linkiem.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu