[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Pełne przygód Lato z biblioteką

spotkaniaPrzygodowe Lato z biblioteką w pełni! Za nami dwa kolejne zajęcia, w ramach których uczestnicy poznali klasykę gatunku – „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina oraz przenieśli się do „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

A gdyby tak wyruszyć nad rzekę Missisipi i przeżyć niezapomniane przygody z Tomkiem Sawyerem i jego przyjacielem Huckiem Finnem? Z raciborską biblioteką wszystko jest możliwe! Na początku czwartkowych zajęć uczestnicy wysłuchali fragmentu książki pt. „Malowanie płotu”. Następnie szukali skarbu w grze plenerowej pełnej zagadek oraz robili własną tratwę, którą puszczali na wodzie, aby sprawdzić czy pływa. Były to zajęcia pełne ruchu, dlatego dzieciom zaproponowano również grę w dwa ognie.

taniecspotkanie

Kolejne zajęcia przeniosły wszystkich wprost do Afryki Kazika! Bibliotekę odwiedzili tego dnia nietypowi goście – świnka morska, królik Kiki, żółw Stefan, fretka, patyczaki i york Tosia. Warsztaty zooterapii poprowadziła pani Małgorzata Lazar, która opowiedziała jak dbać o poszczególne zwierzątka, jak je pielęgnować, co lubią a czego się boją. Na zakończenie, nawiązując do pełnej przygód książki Łukasza Wierzbickiego, dzieci wykonały afrykańską biżuterię.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu