[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Przytul się do alpaki! Uczestnicy Lata z biblioteką na wycieczce w Woźniakówce

ALPAKASą ciekawskie, robią śmieszne miny i uwielbiają wspólne zabawy. Ale przede wszystkim mają dobroczynny wpływ na ludzi. W ramach projektu „Biblioteka bez barier” uczestnicy wakacyjnych zajęć odwiedzili Woźniakówkę w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie spotkali się oko w oko z alpakami!

Wystarczy, że patrzymy na alpaki i już się uśmiechamy. Dołóżmy do tego bezpośredni kontakt z mięciutką w dotyku wełną a szybko odczujemy dobroczynne efekty alpakoterapii. Szron, Julek, Syriuszek, trzy młode alpaki oraz suczka Berni szybko podbiły serca uczestników, pozwalając się głaskać, przytulać i fotografować!

alpaki

Z przyjemnością pozwoliły się także wyprowadzić na pobliskie pastwisko i nakarmić soczystą marchewką. Na finał dzieci przekonały się jakie walory posiada wełna z alpaki, biorąc udział w warsztatach gręplowania. Zajęcia polegały na własnoręcznym szarpaniu wypranego i pachnącego runa alpaki. Jego niezwykła miękkość i puszystość sprawiła wszystkim wielką przyjemność a efektem było wykonanie własnej poduszki.

spotkanie

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu