[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka dostępna online

Od 1 czerwca raciborska biblioteka realizuje projekt ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia online. W ramach projektu „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika”, chcemy dać naszym czytelnikom i nie tylko, namiastkę bogatej działalności kulturalnej i promującej czytelnictwo jaką prowadziliśmy przed czasem epidemii.

Dotychczas, w ramach projektu odbyły się spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, Jackiem Hugo-Baderem i Anną Dziewit-Meller oraz koncert Kuby Blokesza „KLINEK NA SPLEENEK, czyli piosenki do przetrwania czasów niełatwych”.

 

Anna Dziewit-Meller
Jacek Hugo-Bader

Wszystkie nagrania w ramach projektu są dostępne na kanale YouTube biblioteki https://www.youtube.com/channel/UCRpISfP4-FuYKRK4BsA7yXQ w playliście „Program Kultura w sieci” oraz na stronie https://www.biblrac.pl/pl/site/index/347-projekty/328-projekty/372-kultura-w-sieci.

Grzegorz Kasdepke
Kuba Blokesz

Atrakcyjnie zapowiada się również nadchodzące jesienne spotkanie online z Rafałem Hetmanem – znanym i cenionym blogerem książkowym, który spotka się z czytelnikami w przestrzeni wirtualnej w środę 9 września o godz. 18.00. Link do wydarzenia będzie dostępny wkrótce na stronie internetowej biblioteki (www.biblrac.pl) oraz na fanpage biblioteki (www.facebook.com/biblrac).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu