[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Narodowe Czytanie 2020

plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na coroczne, wrześniowe, literackie święto, podczas którego łączymy się przy wspólnej lekturze. Dziewiąta edycja, zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP, ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, poświęcona zostanie „Balladynie” Juliusza Słowackiego.

Czas, w jakim przyszło nam organizować kulturalne wydarzenia jest szczególny, ale wprawieni w wykorzystywanie nowych technologii do kontaktu z czytelnikami, gorąco liczymy na Państwa obecność w wirtualnej przestrzeni. Wśród przygotowanych przez nas propozycji związanych z dramatem, który zaliczany jest do najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu, znajdą się m.in.: czytanie fragmentów utworu z podziałem na role – interpretacji towarzyszyć będą zdjęcia wykonane przez pracowników biblioteki, a także prezentacje multimedialne i wystawy, przybliżające postać poety i jego twórczości.

Dla najmłodszych opracowaliśmy pakiety zabaw literackich i gier nawiązujących do tematyki sztuki. Internautów zachęcać będziemy do aktywności w sieci i udziału w interaktywnych zabawach facebookowych inspirowanych „Balladyną”. Propozycje udostępniane będą na naszej stronie www.biblioteka.jaw.pl oraz Facebooku, od 5 września br. Od tego dnia, przez siedem kolejnych dni, w Bibliotece Głównej, będzie można do egzemplarzy z własnych biblioteczek przybić przygotowaną specjalnie na tę okazję pamiątkową pieczęć.