[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

 

W sobotę 5 września w wielu miastach w Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej, z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a do kolejnych edycji przyłączają się następne miasta. Narodowe Czytanie to akcja, która ma nie tylko zachęcić Polaków do częstszego sięgania po książki, ale także przypomnieć klasykę literatury polskiej.

W Bielsku-Białej wydarzenie organizowane wspólnie przez Książnicę Beskidzką i Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta przyciągnęło na Rynek Starego Miasta nie tylko miłośników twórczości literackiej Juliusza Słowackiego, ale także i tych, dla których książki są ważne. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie na Sejm RP Mirosława Nykiel i Przemysław Drabek, prezydent Jarosław Klimaszewski, a także bielscy radni.

Na bielskim Rynek można było wysłuchać fragmentów „Balladyny” odczytanych przez prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego i aktorów Teatru Polskiego: Jadwigę Grygierczyk, Martę Sawicką, Rafała Sawickiego i Teatru Lalek Banialuka: Lucynę Sypniewską.

Równocześnie Narodowe Czytanie odbywało się w węgierskim Szolnok.

Bielska edycja Narodowego Czytania odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta. Dziękujemy Zieleni Miejskiej za pomoc w przygotowaniu aranżacji.

Nadesłała: Książnica Beskidzka