[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Narodowe Czytanie 2020

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania przybrała kolor malin. Jak co roku, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu, włączyła się w ogólnopolską akcję pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. W tym roku królowała Balladyna. Ze względu na krajowe wymogi związane z koronawirusem, zaprosiliśmy naszych gości przed Pałacyk Szymańskiego – siedzibę naszej biblioteki. W pięknych okolicznościach przyrody, wybrzmiały wersy dzieła Juliusza Słowackiego. Utworu, który jasno daje do zrozumienia, że nie ma zbrodni bez kary i każdy nawet najmniejsze oszustwo, zostanie kiedyś ukarane.

Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na naszych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się: Prezydent Miasta Łukasz Konarski, Wiceprezydent Miasta Małgorzata Benc, Sekretarz Miasta Agata Jarza-Korpyś, a także Dorota Pytlik Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu wraz z grupą uczniów, a także Józef Niedźwiecki. Na nasze zaproszenie aktywnie odpowiedziały uczennice wraz z nauczycielami z I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu oraz wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu wraz z wychowawcą. Dziewczyny zaprezentowały profesjonalizm i zaangażowanie.

O liryczną, pełną skupienia atmosferę zadbała Aleksandra Płóciennik. Do działania pobudziła melodyjna energia Oliwii Turek. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu – Piotrek i Mikołaj z klasy 7 a, odważnie wcielili się w postaci z aktu III Balladyny. Dziękujemy im za odwagę i spontaniczność.

Nie mogło zabraknąć malinowych akcentów. Na naszej smacznej ekspozycji znalazły się typowo malinowe specjały: soki, herbaty, ciastka. Soczyste maliny można było tez podziwiać na obrazie namalowanym przez pracowników biblioteki.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu