[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

ŹRÓDŁO-BOOK – SZUKAMY SWOICH KORZENI – warsztaty cz. I

16 września odbędą się w naszej bibliotece dwa spotkania z cyklu ŹRÓDŁO-BOOK. Pierwsze, adresowane do dzieci, rozpocznie się o godz.11.00. Osoby dorosłe zaproszone zostaną na godz. 16.30.

Celem wydarzeń będzie uświadomienie roli w życiu każdego z nas jego rodzinnej historii. Uczestnicy zajęć poznają swoje korzenie oraz ciekawostki dotyczące przodków. Warsztaty pozwolą także na ukazanie metodyki i narzędzi pracy genealoga oraz zasad tworzenia drzewa genealogicznego. Ważnym aspektem będzie również zwrócenie uwagi na to jak cenne jest zachowanie i dbałość o historię lokalną, tworzącą kronikę naszej „małej ojczyzny”. Wydarzenia poprowadzą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, będący z wykształcenia historykami i archiwistami. Spotkania na zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja spotkań związana jest z realizacją projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.