[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY ŁAZY

„Mała książka – Wielki człowiek” – we wrześniu startuje następna edycja!

Czytelnictwo rozpoczyna się jeszcze zanim dziecko samodzielnie zacznie składać pierwsze sylaby, a dobrze dobrane książki są jak przyjaciele wspomagający rozwój emocji i kompetencji językowych. Najmłodszych do lektury przyciągają piękne ilustracje i barwy oraz opisywane na kolejnych kartach przygody odczytywane przez dorosłych. Literatura dziecięca pozwala maluchom odkrywać, poznawać i kształtować pierwsze małe pasje i zainteresowania. Biblioteki dedykują najmłodszym szerokie oferty wyboru bajek, baśni, legend i historii, zapełniając regały kolejnymi dziecięcymi egzemplarzami. Podobnie jest w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach oraz jej filiach bibliotecznych.

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka – Wielki człowiek” skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat: roczniki 2014-2017). Od września na najmłodszych czytelników, którzy zapiszą się do biblioteki publicznej, będą czekać dziecięce wyprawki czytelnicze i specjalne karty, na których dziecko będzie zbierać naklejki podczas kolejnych wizyt w celu wypożyczenia książeczek.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka. Będzie w niej także coś dla rodziców – broszura informacyjna przypominająca o roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Nadesłała: Bogusława Serzysko