[Wystawa] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Wystawa „Islandia – kraina ognia i lodu”

Zagłębiowska Mediateka zaprasza serdecznie na wystawę fotograficzną „Islandia – kraina ognia i lodu”, będącą pokłosiem podróży po tej niezwykłej nordyckiej wyspie. Skompletowane fotografie to czarno-białe impresje ukazujące piękno tajemniczej przyrody dalekiej północy i jej groźne żywioły, bezkresne przestrzenie, miejsca odległe od miejskiego zgiełku. Jak pisała Berenika Lenard, „w tym piekielnie drogim kraju, ale też samotnym, odludnym i melancholijnym, jakim jest Islandia, dokąd może już nigdy nie wrócisz, gdy stoisz pośród smaganych wiatrem pól lawy i oglądasz zielony taniec na niebie – nic nie ma i nie powinno mieć znaczenia. Tym bardziej twoje rozczarowanie”.

Autorką prezentowanych zdjęć jest Aleksandra Wójcik – sosnowiczanka, artystka od lat związana ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Fotografii działającym przy Miejskim Klubie im. Jana Kiepury.

Wystawę można oglądać w Galerii Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu od 4 września do 30 października 2020.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).