[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” także w Raciborzu

plakatJuż wkrótce, dzięki staraniom Filii nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, uczniowie klasy pierwszej będą mogli cieszyć się z wyprawek czytelniczych. Biblioteka zakwalifikowała się bowiem do akcjiCzytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: Poziom 1 – składam słowa, Poziom 2 – składam zdania i Poziom 3 – połykam strony. Dzięki książeczkom dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie.

Filia nr 10 w Markowicach otrzyma 25 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” (poziomy 1 i 2) dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu, kilka egzemplarzy, które zasilą księgozbiór biblioteki oraz gadżety i pomoce dydaktyczne. W oparciu o otrzymane dary biblioteka planuje także zorganizować cykl zajęć i lekcji bibliotecznych.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu