[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Warsztaty zielarskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle w sobotę 3 października 2020 roku zorganizowała wyjazd do Beskidzkiego Domu Zielin „Przytulia” w Brennej. Wycieczka odbyła się jako część zadania „Zieliny i strómy na Wisłach…” realizowanego już od kilku miesięcy. Piękna pogoda zachęcała do zwiedzania.

Uczestniczki wyjazdu do Brennej nie tylko zwiedziły nowy punkt na mapie turystycznej Brennej, ale zapoznały się z tradycjami zielarskimi regionu. Oprócz ciekawego budynku „Przytulii” i herbarium pod gołym niebem panie obejrzały wystawę stałą i film prezentujący wykorzystanie ziół w kuchni, higienie i medycynie ludowej. Pokazano także święta i zwyczaje pasterskie, w których zioła były niezbędne. Następnie zielarka i fitoterapeutka Magdalena Mildner przeprowadziła warsztaty, podczas których grupa pod okiem prowadzącej wykonała mydła ziołowe. Pytaniom i dyskusjom o zastosowaniu ziół nie było końca. Uczestniczki wyjazdu po pracy i posiłku bardzo zadowolone wróciły do domów w Wiśle.

Warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle

Wydarzenie przeprowadzono w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu „EtnoPolska 2020”.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *