[Zapowiedź] BIBLIOTEKA ŚLĄSKA W KATOWICACH

Od 4 do 6 grudnia Biblioteka Śląska zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online. To wirtualne święto książki i czytelników, skierowane do wszystkich miłośników literatury. Szczególne zaproszenie kierowane jest do mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, bowiem tu właśnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym miały odbywać się tegoroczne Targi Książki w Katowicach.

Trzydniowe święto książki to cykl internetowych spotkań z cenionymi autorami – wśród których ważną rolę odegrają twórcy z regionu śląskiego, adresowanych do dorosłych ale też i młodszych czytelników. Wśród gości Salonu będą: prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Łubieński, Józef Krzyk i Barbara Szmatloch, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Piotr Rozmus i Konrad Grześlak, Marcin Gorazda i Tomasz Kwarciński, Tomasz Michniewicz, Wioletta Rotter- Kozera, Rafał Olbiński, Nina Majewska-Brown, Jean-Christophe Grangé,Marta Guzowska, Katarzyna Kozłowska, Adam Skrodzki, tłumacze m.in.: Irena Makarewicz, Anna Maria Mazur, Tomasz Kwiecień, Maria Jaszczurowska i Karolina Drozdowska oraz goście specjalni Biblioteki Śląskiej: Jan Baron i Barbara Maresz, Matylda Sęk-Iwanek, Wacław Forajter i Marceli Szpak oraz Marek Lyszczyna i Dyrektor Biblioteki Śląskiej, dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek.

Spotkania i rozmowy z autorami, w przeważającej większości #NaŻywo, transmitowane będą za pośrednictwem profili Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych (Facebook i You Tube) oraz strony internetowej Fundacji. Wszystkie materiały dostępne będą w kanałach Fundacji dla zainteresowanych także po zakończeniu premierowych emisji.

Spotkania prowadzone będą ze studia zorganizowanego w znanej i lubianej katowickiej księgarni wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny.

Organizatorem Salonu Spotkań Autorskich w Katowicach jest Fundacja Historia i Kultura. Miastem współgospodarzem Salonu są Katowice, a miejscem spotkań jest katowicka księgarnia wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny. Mecenasem Salonu jest Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca, a partnerem merytorycznym – Biblioteka Śląska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, portale: wydawca.com.pl, smakksiazki.pl i granice.pl.

Nadesłała: Biblioteka Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *