[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Inny niż zawsze XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd w bibliotece

Tradycji stało się zadość! W raciborskiej bibliotece odbył się XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”. Tym razem w wersji online! Zapraszamy do wysłuchania zgłoszonych nagrań.

Celem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”, organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu nieprzerwanie od 19 lat, jest pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci w wieku przedszkolnym. W tym roku przegląd odbył się w nieco innej niż zawsze formule. Po pierwsze udział w przeglądzie mogły wziąć nie tylko reprezentacje raciborskich przedszkoli, ale także rodziny, w których przynajmniej jedno dziecko jest w wieku przedszkolnym. Po drugie przegląd odbył się w formule online. Organizatorzy otrzymali nagrania z Przedszkoli nr 10, 15, 16 i 23 oraz z Przedszkola nr 9 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 i z Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnym i Specjalnym. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami.

Nagrania dostępne są na fanpage‘u biblioteki: www.facebook.com/biblrac, na kanale YouTube „Biblioteka Racibórz” oraz na stronie internetowej biblioteki: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2273-xix-miedzyprzedszkolny-przeglad-koled—-wszyscy-pana-witajcie-i-pieknie-mu-zaspiewajcie—.html.

– Mamy nadzieję, że przyszłoroczna, jubileuszowa edycja Przeglądu Kolęd będzie mogła odbyć się tradycyjnie w murach biblioteki. Już teraz zachęcamy gorąco do udziału! – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu