[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GLIWICACH

Zimowe hece w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach

Bywają długie, bywają krótkie. W różnych odcieniach, deseniach i z różnych materiałów. Ich naturalnym środowiskiem jest szuflada w komodzie lub kosz na pranie, choć można też spotkać je w innych, nieoczywistych miejscach. Już wiecie co to? Tak! To skarpetki! I to właśnie one są głównymi bohaterkami wszystkich aktywności, które Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach proponuje młodym czytelnikom w czasie ferii.

Dzieci, korzystając z oferty online, mogą wysłuchać fragmentów książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, udostępnionych przed Wydawnictwo Poradnia K, wziąć udział w domowej grze mobilnej i wraz z detektywem Skarpetką rozwiązać sprawę zaginionego ołówka, zmierzyć się z skarpetkowymi zagadkami czy wziąć udział w warsztatach kreatywnych. Ponadto, na naszych milusińskich czekają niespodzianki – teatrzyk pacynkowo-kukiełkowy oraz animacja poklatkowa. W dwa pierwsze styczniowe tygodnie odmieniamy skarpetki – nie tylko przez przypadki!

Wszystkie nagrania i materiały publikowane są na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.gliwice.pl) oraz kanałach społecznościowych: Facebooku (www.facebook.com/MBPGliwice), Instagramie (www.instagram.com/biblioteka_gliwice/) oraz YouTube (www.youtube.com/channel/UCUdH6LuBr0tS1IdHdSuJU9g). Warto być z nami przez całe ferie! Najaktywniejsi uczestnicy wirtualnych spotkań otrzymają drobne upominki.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na stronie: https://biblioteka.gliwice.pl/ferie-2021/.