[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

STEM Kindloteka w Zagłębiowskiej Mediatece!

Mamy to – STEM Kindloteka w Zagłębiowskiej Mediatece z ambitnych planów, przeistoczyła się w rzeczywistą i – sami przyznajcie – bardzo kolorową pracownię multimedialną, wyposażoną w sprzęty (m.in. iPady, czytniki Kindle, robota, gry edukacyjne), dzięki którym Czytelnicy w wygodny i nowoczesny sposób będą mogli zdobywać wiedzę z interesujących ich dziedzin, czytać, programować, bawić się i konstruować.

Mamy nadzieję, że już wkrótce Kindloteka przyniesie naszym Czytelnikom wiele pożytku i radości. Gdzie? W Świecie Nauki i Fantazji, na poziomie I Mediateki. Kiedy? Tego jeszcze nie wiemy, bo obowiązujące obostrzenia nie pozwalają nam na organizację grupowych zajęć i warsztatów. Dlatego gorąco polecamy śledzenie strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i profilów Biblioteki w mediach społecznościowych. Będziemy was informować na bieżąco.

Kilka dodatkowych informacji? Proszę bardzo:

„STEM” to skrót od angielskich wyrazów – nauka, technologia, inżynieria, matematyka. Pracownie STEM pozwalają na zdobywanie kompetencji przyszłości (takich jak: kreatywność, przywództwo i zarządzanie, elastyczne rozwiązywanie problemów czy umiejętność analizowania danych) w kreatywny i przystępny sposób. STEM bazuje na doświadczeniach, eksperymentowaniu oraz kreatywnym rozwiązywaniu problemów.


STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania!


Przestrzeń taka, dzięki Firmie Amazon i Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog, powstała właśnie w Zagłębiowskiej Mediatece przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu. W STEM Kindlotece będą się w przyszłości odbywać zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu