[Relacja] KSIAŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Ferie w Książnicy Beskidzkiej dobiegły końca. Tegoroczna edycja pod nazwą „Radośni w Bielsku-Białej – dobrze mi tu” związana była z obchodzonym w 2021 roku jubileuszem 70-lecia połączenia Bielska i Białej. Naszym czytelnikom i ich rodzinom zaproponowaliśmy zabawy, gry, i konkursy dotyczące tej ważnej dla naszego miasta rocznicy. W związku z warunkami epidemiologicznymi ferie odbywały się w formule hybrydowej.

Zajęcia online przybliżały dzieciom historię Bielska-Białej i zachęcały do poznawania ciekawych miejsc. Za przewodników służyli bohaterowie bajek, które powstały w bielskim studiu filmowym. Ich figurki można spotkać na bielskich placach.

Uczestników ferii zaproszono do udziału w konkursie plastycznym z nagrodami pt. Inicjały BB w Twojej odsłonie” oraz w akcjach czytelniczych: „70 życzeń dla BB”, filmiku  #ZaCoKochamBielskoBiala, promującym miasto i autorskiej grze mobilnej, opartej
na licencji ActionTrack pt. „Radosne miejsca Bielska-Białej”. Przygotowano również ekspozycję książek zachęcającą do bliższego poznania bajkowych bohaterów związanych
z naszym miastem.

Te wyjątkowe ferie w Książnicy Beskidzkiej pozwoliły nam wszystkim – bibliotekarzom
i młodym czytelnikom, nieco inaczej spojrzeć na nasze miasto, odkryć piękne miejsca, zetknąć się z historią. Wspólnie poznawaliśmy bajkowe postacie z Bielska i odszukiwaliśmy je
w książkach, czytaliśmy i zdobywaliśmy wiedzę. Rozmowy i możliwość ekspresji słownej
i plastycznej zaowocowały licznymi pracami, filmikami oraz  życzeniami urodzinowymi dla miasta, umieszczonymi na wielkim papierowym torcie. Wspólnie z dziećmi zastanawialiśmy się, czym jest radość i co nam ją sprawia, a także jak się nią dzielić. Każdy mógł powiedzieć, co lubi w Bielsku-Białej, jakie są ciekawe miejsca warte odwiedzenia, ale również, co można ulepszyć, wnieść nowego do lokalnej wspólnoty, by wszystkim żyło się lepiej. Uczestnicy ferii  składali także życzenia naszemu miastu – większość z nich dotyczyła czystego, zdrowego środowiska  i świadomości ekologicznej oraz tego, co również od nas zależy – wzajemnej życzliwości i uśmiechu mieszkańców.

Prace konkursowe zostały wyeksponowane w Książnicy Beskidzkiej oraz przedstawione
w krótkim filmie podsumowującym zamieszczonym na profilu facebookowym Książnicy Beskidzkiej.

Ferie odbyły się dzięki wsparciu finansowemu gminy Bielsko-Biała.

Nadesłała: Książnica Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *